مقالات

آموزش طراحی مهر لیزری

آموزش طراحی مهر لیزری

استفاده از مهر لیزی امروزه به دلیل کیفیت بالایی که دارد بسیار رواج پیدا کرده است. این مهر ها از زیبایی خاصی برخوردار است و در آن ها از ژلاتین و استامپ استفاده نمی شود. با توجه به دقت و ظرافتی که دارند برای کار ها بسیار مناسب هستند. در این مقاله سعی می شود درباره آموزش طراحی مهر لیزری صحبت کنیم. همچنین برای ساخت مهر لیزری از پلیمر استفاده می شود.  پلیمری که برای آن استفاده می شود قابل تعویض است. با استفاده از جوهر مخصوص می توان این مهر لیزری را شارژ کرد.

مهرسازی پگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی و ساخت مهر فوری از بهترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار همراه ارسال رایگان در تهران

مراحل آموزش طراحی مهر لیزری

قبل از آموزش باید گفت طراحی یک مهر از صفر تا صد توسط مهندسان و هنرمندان صورت می گیرد. بنابراین می توان دریافت که روند آموزش طراحی مهر لیزری به همین سادگی ها نیست که در یک مقاله بگنجد. برای طراحی هر فرد سال ها آموزش دیده است و تمرین بسیاری داشته است. چند مرحله از آن را برای شما نام میبریم:

  • استفاده از نرم افزار های خاص

همانطور که می دانید هر مهر دارای یک نقش گرافیکی است. درواقع هر فرد لوگو کمپانی و یا شرکت خود را می خواهد بر روی آن حک کند. بنابراین برای حک کردن آن نیاز است که از نرم افزار های طراحی استفاده کند. با کمک این نرم افزار ها می توان شکل مورد را طراحی کرد. برای اینکار معمولا از نرم افزار corel draw و نرم افزارAdobe illustrator  استفاده می شود.

  • دانش در گرافیک و تئوری رنگ ها

گرافیک می تواند هرکس را در این شغل از دیگری چند پله بالاتر ببرد. به همین جهت در کنار حرفه گرافیک باید تئوری رنگ بدانید!

  • فرمت فایل مناسب مهرسازی

قبل از اینکه خروجی طرح مورد نظر را گرفتید باید توجه داشته باشید که دارای فونت مناسبی باشد. در صورتی که فونت مناسب وجود نداشته باشد، باعث می شود طرح به خوبی ارائه نشود.

آموزش طراحی مهر لیزری

آموزش طراحی مهر لیزری

آموزش طراحی مهر لیزری برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که می دانید امکان دارد افراد بسیاری در حال تست کردن شغل های جدید مانند طراحی مهر لیزری باشند. اما باید دانست که در این زمینه هرکسی که دارای خلاقیت است می تواند شرکت داشته باشد. این شغل ها معمولا جوان پسند هستند. زیرا نرم افزار های طراحی مهر لیزری نیازمند مهارت بالایی در استفاده هستند. در هر صورت هرکس که به این کار علاقه دارد، قطعا موفق هم می شود. در واقع با برنامه ریزی درست در یادگیری و کسب تجربه می توانید به طراحی مهر لیزری بپردازید.

آموزش طراحی مهر لیزری چه اهمیتی دارد؟

مسئله ای که امروزه بسیار اهمیت دارد این است، هرکسی به فکر پیدا کردن حرفه ای است. می توانید با یادگیری آسان برای طرح زدن مهر لیزری از ایده های خود هزاران مهر بسیازید. برای اینکه آموزش طراحی مهر لیزری خوبی داشته باشید، قبل از آموزش باید از اعتماد به نفس و پشتکار بالایی برای ایده سازی و خلاقیت برخوردار باشید. در کشور ما افراد بسیار کمی هستند که در این حوزه فعالیت دارند. بنابراین می تواند یک مورد خوب برای یادگیری حرفه باشد.

مهر لیزری چگونه کار می کند؟

مهر لیزری را می توان یکی از جدید ترین نمونه ها نام برد. استفاده از آن ها باعث می شود که روند کار بهتر و سریع تر پیش برود. این مهر ها به دلیل جوهر خودسر و یا اتوماتیکی که دارند بسیار کاربردی هستند. استفاده از این مهر ها مانند مهر های قدیمی نیست که نیازی به استامپ داشته باشد. بنابراین با داشتن یک مخزن جوهری بسیار سریع کار را پیش می برد. در داخل مخزن جوهری، بخشی وجود دارد که با فشار دادن آن جوهر بر روی سطوح غیر براق انتقال میابد. بنابراین با توجه به بالابودن تراکم رنگ و جوهر که بر روی سطح قرار می گیرد. دارای ماندگاری بالایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *