مقالات

مهر چوبی سایز بزرگ

مهر چوبی سایز بزرگ

مهر چوبی سایز بزرگ یکی از وسایلی است که با استفاده از آن می‌توانید برند خود را روی محصولاتتان حک کنید. اگر آنلاین شاپ دارید و از کاغذهای کاهی برای بسته بندی محصولات خود استفاده می‌کنید، برای ایجاد حس نوستالژی در مخاطبان خود می‌توانید مهر چوبی فانتزی را به کار ببرید. بدین گونه به مخاطبان خود می‌فهمانید که برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

مهر چوبی سایز بزرگ مناسب چه کسانی است؟

اگر شما فروشگاه آنلاین دارید و می‌خواهید که روی بسته بندی و بگ‌هایی که محصولاتتان را درون آن قرار می‌دهید، نشان و هویت برند خود را درج کنید، این نوع مهر برایتان مناسب است. یکی از مزیت‌های مهم این محصول این بوده که به طور معمول سفارش‌های چاپ کم‌تر از هزار عدد ثبت نمی‌شود، اما شما می‌توانید با دارا بودن یک مهر چوبی بزرگ هر تعداد که می‌خواهید، از آن استفاده کنید. همچنین با داشتن مهر چوبی به راحتی می‌توان از انواع استامپ‌های رنگی استفاده کرد. این‌کار به شما در جذب مشتری‌هایتان کمک می‌کند. این روزها با داشتن مهر چوبی دیگر نیازی نیست که با دست روی بسته پستی خود بنویسید. چرا که با مهر علاوه بر زیبا و شکیل کردن بسته‌های پستی در زمان شما نیز صرفه جویی می‌شود.‌ یکی دیگر از مواردی که می‌توانید از مهر چوبی استفاده کنید، در مراسم‌ها یا همایش‌هایتان جهت افتتاح یا یاد بود است که می‌توانید آن را روی تخته و برد استفاده کنید.

مزایای استفاده از مهر با دسته چوبی

با توجه به مزیت‌هایی که این‌ مهر دارد، می‌توانید به راحتی آن‌ها را انتخاب کنید. مهم‌ترین مزیت‌های این محصول به شرح زیر است:

 • دوام و استحکام بالا: مهرهای دستی چوبی بسیار بادوام بوده و سال‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این مهرها از متریالی مانند چوب، فلز و سنگ ساخته می‌شوند که مقاومت بالایی در برابر خراش و شکستگی از خود نشان می‌دهند.
 • قابلیت شخصی‌سازی: مهرهای دستی چوبی را می‌توانید با طرح و رنگ دلخواهتان سفارش دهید.‌ این‌کار باعث می‌شود که نام و نشان مخصوص به خود را در هرجایی که بخواهید، ثبت کنید. همچنین با ثبت مهر روی جعبه هدیه به عزیزانتان می‌توانید  به راحتی یک خاطره به یاد ماندنی و با ارزش را برای آن‌ها بسازید.
 • سهولت استفاده و تمیزی آسان: مهرهای چوبی به نحوی طراحی می‌شوند که استفاده از آن‌ها بسیار راحت و آسان باشد. حتی اگر مدت‌های زیادی است که از مهر استفاده نکرده‌اید، این مهرها می‌تواند برایتان کاربردی باشد.
 • قیمت مناسب: این نوع مهرها به علت استفاده از موادی مانند چوب نسبت به سایر مهرها بسیار ارزان‌تر و مقرون به صرفه است. همچنین همانطور که گفته شد تا مدت‌های زیادی از آن‌ استفاده می‌کنید و نیاز به تعویض ندارند.

معایب استفاده از مهر چوبی

علاوه بر مزایایی که مهر چوبی دارد، دارای معایبی است که باید به آن توجه داشته باشید:

 • اندازه بزرگ و جاگیر بودن: مهرهای چوبی به دلیل بزرگ و جاگیر بودن آن‌ها نمی‌توانید مهرها را به راحتی حمل کنید.
 • وزن نسبتا سنگین: سنگین بودن مهرهای چوبی باعث شده تا هنگام استفاده دست شما احساس ناراحتی داشته باشد.
 • محدودیت در برخی کاربردها: شما نمی‌توانید روی تمامی سطوح این مهر را استفاده کنید.

سایزبندی مهرهای بزرگ

مهرهای دسته چوبی بزرگ از نظر سایز و مدل سه دسته دایره، مربع و مستطیل تقسیم دارند. سایزی که برای دایره می‌توانید تهیه کنید، 3 سانتی متر 3/5 سانتیمتر 4 سانتی متر و 5 سانتیمتر است. برای مهرهای مربع سایزهای 6 سانتی متر و 8 سانتیمتر و 10 سانتیمتر می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید. یکی از متنوع‌ترین سایز‌های مهر چوبی را می‌توانید در مهرهای مستطیلی پیدا کنید. سایز مهرهای بزرگ دسته چوبی  متفاوت بوده که کوچک‌ترین سایز آن 5 در 2 سانتی‌متر و بزرگ‌ترین آن 15 در 9 سانتی‌متر است. شما می‌توانید پس از مراجعه به سایت و مشاهده جدول سایز بندی مناسب‌ترین سایز مهر خود را انتخاب کرده و بر اساس آن سفارش خود را ثبت کنید.

نکات مهم در انتخاب مهر با دسته چوبی

هنگام انتخاب مهر با دسته چوبی می‌بایست موارد زیر را رعایت کنید:

 • ضخامت خط: ضخامت خط در مهرسازی فانتزی به طور معمول می‌تواند 0.3 میلی‌متر باشد. دقت داشته باشید خطوطی که کم‌تر از این مقدار هستند، هنگام تولید یا از بین می‌روند یا دچار اعوجاج می‌شوند. از این رو ضخامت خط در هنگام سفارش مهر از جمله نکاتی از که باید به آن توجه داشته باشید.
 • فاصله بین خطوط: با توجه به این‌که کار ضرب مهر  در واقع انتقال جوهر روی کاغذ است، باید بدانید که هر دو خط طراحی شده در مهر چنانچه فاصله‌ی آن‌ها کم‌تر از 0.5 میلیمتر باشند، امکان انتقال جوهر به صورت یکپارچه روی کاغذ وجود دارد. این اتفاق به این دلیل می‌افتد که جوهر بین خطوط نزدیک به هم نفوذ کرده و سطح بین دو خط را پر می‌کند. پس توجه به فاصله خطوط هنگام طراحی و ساخت مهر از اهمیت بسیار برخوردار است.
 • طراحی نگاتیو: بهتر است در طراحی مهرهای فانتزی و یا مهر چوبی بزرگ از طرح‌های نگاتیو استفاده نشود. طرح‌های نگاتیو به طرح‌هایی می‌گویند که زمینه  اصلی آن سیاه و خطوط، لوگو و فونت‌ها در آن سفید رنگ است. این‌ نوع مهرها به علت خطای کاربر در استفاده از مهر و عدم آغشتگی تمامی سطح مهر به جوهر، ممکن است جوهر یکدست روی کاغذ پخش نشود و جلوه‌ای نازیبا ایجاد کند. انتخاب طرح‌های نگاتیو چندان معقولانه نیست.
 • انتخاب فونت: هنگام انتخاب فونت مهر چوبی، چه فارسی باشد و چه انگلیسی، بهتر است فونت‌هایی را برگزینید که ضخامت کم و گوشه‌های خیلی تیز و ظریفی نداشته باشند. همچنین باید اندازه فونت را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال،  برای مثال در نرم‌افزاری همانند کورل و در فونت‌های مرسوم فارسی در طراحی مهر استاندارد کمترین اندازه فونت 7 و حداقل اندازه فونت قابل سفارش، 6 است. بدون شک در فونت‌های کوچک‌تر از این ابعاد  این امکان وجود دارد که قسمتی از از متن مانند دندانه‌های حروف و اعداد و نقطه‌های کلمات را نتوان در مهر ساخته شد روی کاغذ تشخیص داد و مشاهده کرد.
 • ابعاد مهر: جهت انتخاب ابعاد مهر شما می‌بایست ابتدا دستگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. ابعاد نهایی مهر باید دارای 1 میلیمتر فاصله از هر چهار طرف پایه و کفی دستگاه مهر باشد. به طور مثال در دستگاه‌های مهر دایره 40 میلی‌متر ابعاد انتخابی شما باید 38 میلیمتر باشد.

ساخت مهر سایز بزرگ

مهر چوبی یکی از کاربردی‌ترین مهره هایی است که زیبایی بسیار خاص و منحصر به فردی دارد. برای ساخت این مهرها مراحل زیر انجام می‌شود.

 • طرح مهر را بر روی چوب می‌کنند.
 • مهر را در قالب قرار می‌دهند.
 • سپس با فشار، نقش مهر را بر روی قالب ایجاد می‌کنند.

بهتر است مهرهای فانتزی را فروشگاه‌های معتبری تهیه‌ کنید. چرا که این تولیدکنندگان با نهایت دقت و ظرافت مهرهای فانتزی را طراحی کرده و می‌سازند. از این رو می‌توانید بهترین طرح‌های مهر را به آن‌ها سفارش دهید. با این وجود دیگر نیازی نیست نگران پخش یکنواخت جوهر روی سطح مورد نظر خود باشید، چرا که این مهرها با کیفیت تولید می‌شوند. شما می‌توانید مهرهای باکیفیت را در ابعاد مورد نظرتان از این تولید کننده‌ها سفارش دهید.

سفارش مهر چوبی

برای خرید مهر بهتر است بعد از انتخاب ابعاد و طرح مورد نظر خود سفارش خود را ثبت کنید. تولید کننده‌های معتبر مهر چوبی سایز بزرگ همچون مهر پگاه این محصول را بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت ارائه می‌دهند. برای ثبت سفارش و همچنین اطلاع از قیمت مهرها می‌بایست با آنلاین شاپ مهر پگاه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *