مقالات

آموزش طراحی مهر ژلاتینی

آموزش طراحی مهر ژلاتینی

مسلما برای موفقیت در این زمینه باید دارای مهارت کافی در ارائه طراحی باشید. بنابراین آموزش طراحی مهر ژلاتینی می تواند به شما کمک کند تا با حداقل ها آشنا شوید. برای موفق شدن در این زمینه باید از خلاقیت و پشتکار کافی برخودار باشید. در ادامه درباره این موضوع به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد. همراه ما باشید.

مهرسازی پگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی و ساخت مهر فوری از بهترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار همراه ارسال رایگان در تهران

در آموزش طراحی مهر ژلاتینی نیازمند چه ابزاری هستیم؟

برای اینکه در این زمینه موفق باشید نیازمند ابزاری هستید که با کمک آن ها به رسیدن به ایده ها برای طراحی مهر جهت ببخشید. لوازم مورد نیاز به شرح زیر است:

  • کامپیوتر و یا لپ تاپ
  • پرینتر لیزری
  • دستگاه قید نور که دارای قدرت بالایی باشد

استفاده از نرم افزار های طراحی مانند کورل در و ادوبی فتوشاپ و ورد که باید در حد متوسط با هر کدام آشنا باشید.
برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید حتما باید این امکانات را در منزل برای خود فراهم آورید. سپس با دانش اولیه در این زمینه می توانید طرح و یا ایده ای را که از قبل انتخاب کرده بودید را درون نرم افزار های طراحی قرار دهید. این نرم افزار ها کمک می کند تا بتوانید با امکانات بهتر و بیشتری طرح مورد نظر را زیباتر ارائه کنید. با کمک این نرم افزار ها می توانید طرح مورد نظر خود را نگاتیو کنید. شکل اصلی به رنگ سفید و پس زمینه به صورت مشکی باید ارائه شود. سپس بر روی کالک آن ها را می توانید پرینت کنید. باید به صورت سیاه ارائه شود.
پرینت باید به صورت RGB باشد. کالک بعد از پرینت بر روی حرارت قرار می گیرد تا سیاه شود و سپس با اسپری های مخصوص می توان این کار را انجام داد. ژلاتین را می توان به مقدار نیاز ببرید و لایه ای برای محافظ از آن جدا سازید. برگه پرینت گرفته شده را می توان به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی ژلاتین درون دستگاه نور قرار دهید. سپس ژلاتین را با یک چسب به ظرفی بچسبانید و روی آن تینر بریزید و با یک فرچه محلول مورد نظر را بشویید. این کار باید مدام به صورت 5 دقیقه انجام دهید.
آموزش طراحی مهر ژلاتینی
برای طراحی نیازمند استفاده از نرم افزار هایی هستید. برای اینکه با این نرم افزار ها کار کنید باید اطلاعاتی از طراحی داشته باشید. توجه به دو بعدی بودن و یا استفاده از پرسپکتیو در طراحی یکی از مهم ترین عناصر برای ارائه کار محسوب می شود. بنابراین سعی کنید که با استعداد و تلاش خود در این زمینه به آنچه که می خواهید برای طراحی دسترسی پیدا کنید. آموزش طراحی مهر ژلاتینی به شما کمک می کند تا بتوانید ایده های خود را به صورت عملی ارائه کنید.
آموزش طراحی مهر ژلاتینی برای لوگو
هر مهری دارای لوگویی است که بتواند نشانگر هویت اصلی آن شرکت و یا مدیر باشد. در واقع مهر ها جنبه ی تبلیغی هم دارند. به عنوان مثال یک وکیل نیاز دارد که بر روی اسناد مختلف نشانه هایی از خود و دفترش را مهر کند. بنابراین این مهر که نشانی از اسم و هویت اوست برای او یک تبلیغ محسوب می شود. استفاده از لوگو بسیار دارای اهمیت است. لوگو باید دارای طرحی جدید و به روز باشد. اگر به لوگو های امروزی نگاهی بیاندازید می توانید رقابت را مشاهده کنید.
حروف فارسی و انگلیسی در کنار اعداد و یا اشکال می تواند تاثیراتی بر بیننده داشته باشد. مشتریان معمولا می خواهند لوگویی داشته باشند که گویای هویت کاری آنان هم باشد و اوج کاربلدی آن ها را ارائه دهد. برخی مشتریان دارای لوگویی هستند برخی دیگر خیر. بنابراین اگر به عنوان یک سازنده مهر درباره طراحی و لوگو اطلاعاتی داشته باشید قطعا در کار موفق می شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *