مقالات

آموزش ساخت مهر ژلاتینی

در این مقاله قصد داریم که درباره آموزش ساخت مهر ژلاتینی با شما صحبت کنیم. همانطور که می دانید انجام این کار می تواند بسیار جالب باشد. هرکسی که دارای ایده ای برای ساخت مهر باشد، تنها با این مهارت می تواند به ایده هایش جهت بدهد. برای ساخت مهر با ژلاتین نیازمند صبر و حوصله کافی هستید. در کنار آن باید از مهارت و تجربه هم برخوردار باشید.

مهرسازی پگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی و ساخت مهر فوری از بهترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار همراه ارسال رایگان در تهران

طراحی مهر ژلاتینی به چه صورت است؟

قبل از ساخت مهر باید یک ایده برای طراحی داشته باشید. در کنار ایده نیاز است که آن را به صورت فیزیکی طراحی کنیم و سپس برای مهر سازی اقدام کنیم. قطعا برای شروع باید اطلاعات کافی درباره گرافیک و طراحی داشته باشید. اگر طرحی را مدنظر دارید باید بتوانید با کمک نرم افزار فتوشاپ آن را ارائه کنید. عکس و یا طراحی که ایجاد کرده اید می تواند، لوگو، متن و … باشد.

بنابراین سعی کنید برای طراحی آن از پرسپکتیو مناسبی استفاده کنید. برای ایجاد یک پرسپکتیو حقیقی باید سعی کنید که عناصر طراحی را بر اساس آنچه که مدنظر دارید پیاده سازی کنید. قطعا این مرحله بسیار زمان می برد تا یک طرح مناسب را برای شما ارائه دهد.

آموزش ساخت مهر ژلاتینی چه اهمیتی دارد؟

همانطور که می دانید یادگیری هر حرفه ای می تواند بسیار خوب باشد. هرکسی که در هر زمینه کجکاوی نشان دهد، قطعا موفق خواهد شد. به همین جهت آموزشی را به روشی ساده آماده کرده ایم. این آموزش می تواند پیش زمینه ای باشد تا گام های بزرگ تری را بردارید. البته برای موفقیت در این زمینه باید بسیار تلاش کنید.

آموزش ساخت مهر ژلاتینی به روش ساده

برای ساخت مهر نیاز است که از لوازمی به شرح زیر استفاده کرد:

  • دستگاه مهر سازی
  • مخزن شست و شو
  • چسب دو طرفه
  • طرح مهر
  • ژلاتین مهر
  • برس نرم و کاتر
  • تربانتین یا تینر

در ابتدا باید طرح اولیه ای برای طراحی داشته باشید. قطعا نیاز دارید که طرح اولیه را بر روی برگه های مخصوص به اسم  کالک قرار دهید و بر روی پرینترهای لیزری چاپ کنید. بعد از اینکه کار چاپ را انجام دادید با تونر مخصوص حجم دهنده، رنگ مورد نظر را می توانید اسپری کنید. برای اینکه ژلاتین مورد نظر را برای مهرسازی داشته باشید، می توانید به همان اندازه مورد نظر طرح مهر آن را با کاتر جداکنید. به مدت 5 دقیقه پشت ژلاتین مهر را بر روی نور دستگاه بگذارید.

بعد از اینکه 5 دقیقه گذشت و نور دهی به خوبی انجام گرفت، روکش ژلاتین را جدا کنید و ژلاتین را با چسب بر روی طرح مهر قرار می دهیم. آن را درون دستگاه قرار دهید و برای آن حرارتی را مشخص کنید. این کار باید به مدت 12 دقیقه باشد. سپس بعد از گذشت 12 دقیقه ژلاتین ها به کف مخزن شست و شو  ببرید و ان ها را با چسب دو طرفه بچسبانید. سپس با تینر و برس و نرم آن ها را شست و شو دهید. مقدار تینر باید به صورتی باشد که تا سطح ژلاتین را بپوشاند. باید با برس نرم سطح ژلاتین را شست و شو دهید تا لایه بالای ژلاتین برداشته شود.

این کار باید به صورت 5 دقیقه انجام شود. همچنین برای اینکه این کار به خوبی انجام شود، باید قسمتی از برچسب ژلاتین را که کنده بودیم به سمت بالا باشد. این کار باعث می شود که لایه های بالایی به خوبی برداشته شود. بعد از اینکه ژلاتین به خوبی شست و شو شد، برای خشک شدنش می توان از سشوار استفاده کرد. در نهایت ژلاتین مهر را درون دستگاه نوردهی به مدت 2 دقیقه بگذارید، تا مقاومت آن را افزایش دهید. مهر شما آماده شده است. برای نصب آن بر روی پایه می توانید از چسب دو طرفه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *