مقالات

آموزش شارژ مهر ژلاتینی

آموزش شارژ مهر ژلاتینی

مهر ژلاتینی یکی از نمونه مهر هایی است که استفاده از آن در بین عموم مردم بسیار گسترش یافته است. برای اینکه عمر مهر طولانی باشد، نیاز است که هر چند وقت یک بار جوهر دستگاه مهر ژلاتینی را شارژ کنید. این مهر ها جز مهرهایی هستند که بسیاری از افراد به دلیل کارکرد خوبی که دارند ترجیح می دهند از آن ها استفاده کنند. در واقع اولین انتخاب برای هر فرد مهر ژلاتینی است. مهر ژلاتینی دارای قطعات مصرفی است، هر کسی که از این مهر ها استفاده می کند، هر چند وقت یک بار باید ژلاتین آن را عوض کند.

در واقع اگر هر کس روزی چند بار از مهر استفاده کند، شاید هر 3 ماه نیاز به تعویض و یا شارژ آن وجود داشته باشد. اگر استفاده از مهر خیلی زیاد نباشد به جای هر سه ماه می تواند هر شش ماه ژلاتین آن را تعویض و یا شارژ کند. در این مقاله سعی داریم که نکاتی را برای آموزش شارژ مهر ژلاتینی ارائه کنیم.

مهرسازی پگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی و ساخت مهر فوری از بهترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار همراه ارسال رایگان در تهران

مهر ژلاتینی چیست؟

آشنایی با مهر ژلاتینی و دانستن درباره اجزا و کارکرد آن به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر درباره آموزش شارژ مهر ژلاتینی اطلاعات کسب کنید. مهر ژلاتینی به صورت صفحه ای به قطر 3 میلی متر است که در ابعاد مختلفی ارائه می شود. دلیل استفاده رایج در آن قیمت مناسب و طول عمر بالای آن است. بنابراین به دو صورت ارائه می شود: مهر ژلاتین معمولی و مهر ژلاتین اتوماتیک.

هر کدام از این مهر ها دارای مزایا و معایبی در استفاده هستند. اما هر دو کار را به صورت یکسان ارائه می دهند. مدل اتوماتیک شیک تر و جدید تر است. شارژ کردن مهر های ژلاتینی بسیار آسان است. این موضوع  به دلیل تراکم جوهری بالا در آن ها است، که بر روی کاغذ با کیفیت خوبی ارائه می شود.

شارژ کردن مهر ژلاتینی چگونه است؟

آموزش شارژ مهر ژلاتینی به شما کمک می کند تا با روند استفاده از مهر آشنا شوید. مهر های ژلاتینی به صورت میانگین پس از هر 2 تا 5 هزار ضربه کم رنگ می شوند، بنابراین نیاز دارند که دوباره شارژ شوند. شارژ کردن به موقع مهر ژلاتینی کمک می کند، تا مهرها عمر خوبی را برای کارکردن داشته باشند. برای اینکه بتوانید ژلاتین را شارژ کنید، باید در ابتدا برای شارژ کردن آن را قفل کنید. قفل کردن آن باعث می شود که ژلاتین از استامپ جدا شود.

بنابراین با یک فشار دست می توان استامپ را از آن جدا ساخت. برای اینکار باید استامپ را شارژ کنید. می توانید از یک فروشگاه  مورد اطمینان جوهر مخصوص آن را خریداری کنید. سپس آن را درون استامپ بریزید. سعی کنید جوهری را که خریداری می کنید دارای قیمت و کیفیت مناسبی باشد، از جوهر های نامناسب استفاده نکنید. چرا که مهر در مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را در صورت استفاده از جوهر نامرغوب از دست می دهد و کلا خراب می شود. بنابراین باید سعی کنید که با تهیه یک جوهر مخصوص به عمر طولانی و کیفیت استفاده از آن بیافزاید.

زمانی که جوهر را درون استامپ چکاندید، باید کمی منتظر بمانید که به صورت کاملا یک دست جذب اسفنج شوند. سپس استامپ را در یک موقعیت مناسب قرار دهید. برای این کار باید به مهر فشاری وارد کنید تا استامپ در موقعیت خود قرار گیرد. بعد از اینکه مهر ژلاتینی شارژ شد می توانید از آن ها استفاده کنید. اگر احساس کردید که پد مورد نظر در استامپ گود شده است، باید به صورت کامل استامپ را تعویض کنید. چرا که شارژ کردن هیچ تاثیری در استفاده دوباره آن ندارد و نمی تواند کیفیت کار را بالا ببرد. حتما به جزئیات در استفاده توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *