مقالات

مهر آنتی باکتریال چیست؟

مهر آنتی باکتریال چیست؟

تاریخچه مهر و آرم از گذشته تا به امروز چگونه بوده است؟ مهر در زندگی افراد مختلف چه کاربردی می تواند داشته باشد؟ جدیدترین مدل مهر هایی که طراحی شده اند چگونه هستند؟ مهر های آنتی باکتریال چه ویژگی هایی دارند؟

مهر از جمله وسایلی است که از زمان های گذشته تا به امروز به شکل های مختلفی در جامعه وجود داشته است. با توجه به این مساله که چندین سال پیش مردم نسبت به امضا و همچنین سیستم های الکتریکی آشنایی کافی را نداشتند از مهرها استفاده می کردند. این وسیله در معامله ها و قرارداد هایی که در زمان های گذشته به ثبت می رسیدند نقش ویژه ای داشت. با استفاده از مهر، قرار داد ها و سند ها حالت رسمی تر به خود می گیرند. علاوه بر این با وجود مهر ها ثبت قرار داد و کارهای اداری برای افراد بیسواد و کم سواد نیز راحت تر شده است. در ادامه مطالب در مورد انواع مختلف مهر و کاربرد آن در زندگی افراد به شما اطلاعاتی را خواهیم داد، اگر به این موضوع علاقه مند هستید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

مهرسازی پگاه ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی و ساخت مهر فوری از بهترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار همراه ارسال رایگان در تهران

طرح های حکاکی شده بر روی مهر از زمان گذشته تا به امروز

همانگونه که اشاره کردیم مهر ها از زمان های بسیار قدیم تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته اند. طرح هایی که بر روی این مهر ها حکاکی می شود می تواند متفاوت باشد. به این شکل که در زمان قدیم از برخی طرح ها همانند الهه ها و خدایانی که مردم آن زمان قبول داشتند استفاده می شد، یا شکل های مربوط به طبیعت که جلوه زیبایی داشتند برای طراحی مهر ها بکار گرفته می شدند. اما با گذشت زمان هم طرح ها و هم مدل های آن حالت پیشرفته تری بخود گرفت. این مساله به این شکل است که در جامعه امروزی برای طراحی مهر ها، معمولا از اسم و یا آرم شرکت، اداره و مراکز دولتی استفاده می شود.

انواع مختلف مهر ها از زمان گذشته تا به امروز

با توجه به شرایط زمانی که وجود دارد مهر ها حالت های مختلفی داشته اند. به گونه ای که به علت کمبود امکانات در زمان های گذشته مهر ها حالتی ساده تر داشتند. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی همانند سایر وسیله ها، مهر ها نیز حالت پیشرفته و بروز به خود گرفته اند. از جمله مدل مهرهایی که در جامعه از زمان قدیم تا به امروز وجود داشته است می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

هرکدام از این مهر ها را می توان براساس کاربردی که برای آن در نظر گرفته می شود مورد استفاده قرار داد. اما همانگونه که اشاره کردیم؛ امروزه از مهر های مختلف برای ثبت قرار داد ها و معامله هایی که در میان شهروندان صورت می گیرد استفاده می شود.

ویژگی مهر آنتی باکتریال

همانگونه که اشاره کردیم یکی از جدیدترین مدل مهرهایی که در میان مردم وجود دارد مهرهای آنتی باکتریال هستند. اما قبل از اینکه ویژگی های مربوط به این مهر را توضیح دهیم بهتر است که مشخص شود که مهر آنتی باکتریال چیست؟

زمانی که واژه آنتی باکتریال به کار برده می شود منظور وسیله و یا دارویی است که خاصیت ضد میکروب و ضد باکتریایی را دارد. امروزه وسیله های زیادی با این قابلیت ساخته می شوند، یکی از وسایلی که امروزه با قابلیت آنتی باکتریایی ساخته می شود مهر ها هستند.  این مهر ها نیز به گونه ای طراحی شده اند که در مقابل میکروب و باکتری ها مقابله می کند و بر ضد آن ها عمل می کند. مهر های آنتی باکتریال را می توان در مدل های مختلف از جمله به صورت سیلیکونی، ژلاتینی و یا لیزری ساخت و در اختیار مخاطبان قرار داد.

از جمله ویژگی های مهر های آنتی باکتریال می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ این مهر ها در طرح ها و مدل های مختلفی ساخته می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. این مهر ها معمولا به یک قسمت آنتی باکتریال که به شکل خطی طراحی می شود مجهز هستند که از رشد هر گونه عامل بیماری زا از جمله قارچ، ویروس و باکتری ها جلوگیری می کند و یا اینکه رشد آن ها را به عقب می اندازد.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که اشاره کردیم مهر ها از زمان های گذشته تا به امروز با طرح ها و مدل های مختلف در میان مردم بوده اند. زمان های گذشته مهر ها حالت ساده تر و ابتدایی تر داشتند و طرح هایی که بر روی ان ها بکار گرفته می شد برگرفته از خدایان و یا الهه های مردم باستان بود. در حالی که با پیشرفت جامعه و همچنین علم مهر های بهتر و پیشرفته تری طراحی شد. بر روی مهر های جدید، معمولا نام و نام خانوادگی و یا ارم مرکزی که مهر را مورد استفاده قرار می دهد حک می شود. از جمله جدیدترین مهرهایی که طراحی شده اند می توان به  مهر های آنتی باکتریال اشاره کرد که برای مدل های مختلف مهر می توان این قابلیت را بکار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *